Részletek a BOKKE alapszabályából
BOKOR Közösségfejlesztő, Kulturális Egyesület
ALAPSZABÁLY (részletek)
Az Egyesület célja:
- Az emberiség szolgálata az evangelizáció, a közösségfejlesztés által.
- Jézusi szeretetközösségek születésének, szerveződésének elősegítése.
- Az autonóm közösségek közötti kapcsolatfelvétel szorgalmazása. Az információ áramlás lehetőségének megteremtése. A kohézió erősítése.
- Ifjúságnevelés, családpasztoráció, karitatív tevékenységek segítése.
- Rendezvények szervezése, szakelőadások, tanfolyamok tartása.
- A közösségek közéleti szerepvállalásának elvi és gyakorlati tisztázása. Hazai és nemzetközi karitatív akciókban való részvétel.
- Az erőszakmentesség gyakorlati megvalósulásának segítése.
- Az Egyesület szellemiségét tükröző folyóiratok, könyvek, hang és képanyagok szerkesztése, kiadása, fenntartása.
- Alternatív életmód, életmódkísérletek támogatása.
- Környezeti tudatosság - a Teremtés megóvására irányuló figyelem felkeltése.
Az Egyesület tagsága:
- Az egyesület tagja lehet az a személy, aki az Egyesület céljával egyetért és az Egyesület alapszabályát elfogadja, a rendszeres tagdíjat befizeti.
- Az Egyesület pártoló tagja lehet az a magyar és külföldi magán- és jogi személy, aki anyagilag, erkölcsileg támogatja, segíti az Egyesület munkáját, de tagként abban nem kíván részt venni.
- Az Egyesület alapító tagja az a személy, aki az alakuló közgyűlésen személyesen részt vesz és lép be az Egyesületbe. Új tagok felvételéhez két tag ajánlása szükséges.
- A belépésre irányuló szándéknyilatkozatot írásban kell eljuttatni az Egyesület választmányához. A felvételről a Vezetőség írásban értesíti a jelentkezőt. Ha a felvételt a Vezetőség megtagadja, azt -annak indoklásával együtt- szintén írásban közli.
- Az Egyesület tagjainak jogai:
a. választhat és választható;
b. részt vesz az Egyesület tevékenységében és rendezvényein;
c. az Egyesület működésével, gazdálkodásával kapcsolatban javaslatokat tehet;
d. betekintést nyerhet az Egyesület működésével kapcsolatos valamennyi egyesületi okmányba. - A tagok kötelezettsége közé tartozik az Egyesület céljának megfelelő feladatot vállalni, megtartani az alapszabály rendelkezéseit, méltó módon képviselni az Egyesületet, tagdíjat fizetni.
- A tagdíj havonta 50 Ft, amelyet a belépéskor, illetve minden hónap 15-ig kell az Egyesület pénztárába befizetni.
- A pártoló tag bármilyen törvényes, jog- és közrendbe nem ütköző szolgáltatással vagy juttatással segíti az Egyesület tevékenységét, amely számára önként vállalt kötelezettség. A pártoló tag javaslatot tehet az Egyesület működését illetően, de szavazati joga nincs, nem választhat és nem választható.
- Az Egyesület tagság, illetve pártoló tagság megszűnik:
e. kilépés;
f. kizárás;
g. elhalálozás vagy jogutód nélküli megszűnés esetén.
Az Egyesület képviselete
- Az Egyesületet az Elnök, akadályoztatása esetén az Elnökhelyettes képviseli, képviseleti jogosultságát az ügyek meghatározott körében a Titkárra delegálhatja.
- Banki aláírásra a Vezetőség két-két tagja együttesen jogosult.
Az Egyesület gazdálkodása
- Az Egyesület gazdálkodási tevékenységét a hatályos jogszabályokat figyelembe véve végzi, saját éves költségvetése szerint.
- Az Egyesület vagyona tagdíjakból, magán- és jogi személyek felajánlásaiból, és szponzori, valamint elsősorban non-profit vállalkozási szerződésekből befolyó összegekből képződik. A felajánlások elfogadásához a Vezetőség határozata, a szerződések létrejöttéhez az Elnök -akadályoztatása esetén az Elnök-helyettes- vagy a Titkár aláírása szükséges.
- Az Egyesület vezetői, a tisztségviselői feladatukat díjazás nélkül látják el, indokolt kiadásaik megtérítésére azonban igényt tarthatnak.
- Gazdálkodási feladatok ellátására tiszteletdíjas munkatársat lehet alkalmazni. Az alkalmaztatás felől a vezetőség dönt.
Az Egyesület 1994. április hó 20-án tartott alakuló közgyűlésén mondta ki megalakulását.