"Lélekben rendben"
MERRE MENJEK? LÉLEKÖSVÉNY

 

Holisztikus egyensúly

Kapcsolatok, kapcsolati zavarok

Erőszak helyett erőszakmentesség

Addikció, függőség, szenvedélybetegségek

Konfliktuskezelés

 

Projekt-film Merre menjek?
projekt-film

"Lélekben rendben"

Fiatalok számára készült Óbudaváron (Fő u. 25.) a "Merre menjek? lélekösvény", melyet a Bokor Egyesület azzal a szándékkal hozott létre, hogy támogassa a fiatalok hitét, lelki egészségét - fiatalok bevonásával, mentálhigiénés szakemberek, pedagógusok (Csizovszki Sándor, Faragóné Bircsák Márta) irányításával.

A "Merre menjek?" Bulányi György (piarista tanár, teológus) fiataloknak szóló könyvének a címe, amelynek célja, hogy segítsen eligazodni a világban.
Így vall erről a szerző a bevezetőben:
"Gondolkodjunk arról, hogy mire kell felhasználnunk az életünket. Kiindulunk abból, hogy mit tapasztalunk magunkban és másokban. Mit tapasztalunk az emberről és a világról. Tapasztalataink alapján próbáljuk megfogalmazni, hogy mi az ember és mi az ember tennivalója. S ha gondolkodásunk során úgy látjuk, hogy Jézust is meg kell hallgatnunk, megkérdezzük Őt is ... Mindezt azért tesszük, hogy választ tudjunk adni a legfontosabb kérdésre: MERRE MENJEK?"

A program keretében olyan értékteremtő, prevenciós jellegű projekt megvalósítása fiatalok közreműködésével, amely a korosztály önismeretét, személyes fejlődését, lelki egészségének megőrzését segíti mentálhigiénés szakember vezetésével, támogatásával.

A projekt keretében kiépített ösvényen fából készült kis házikók jelképezik az állomásokat, melyekben az aktuális témára hangoló tájékoztatót helyeztünk el, és az ott leolvasható QR-kód segítségével az interneten hozzáférhető az aktuális témához kapcsolódó tematikus összeállítás.

A állomások témakörei:

1. Holisztikus egyensúly - a test-lélek-szellem egysége, mentálhigiénés ismeretek, fogalmak, mai kihívások, stressz-kezelés, 'segítő kezek' elérhetősége

2. Kapcsolatok (életciklusok, barátság, párkapcsolat, család), kapcsolati zavarok, nehézségek (családi krízisek, veszteségek (betegség, halál), szociokulturális hátrány, online veszélyek

3. Erőszak helyett erőszakmentesség - családon belüli erőszak, bullying, gyermekvédelmi hálózat, háború és béke

4. Addikció, függőség, szenvedélybetegségek – kialakulása, okai, jellemzők, prevenció, segítő lehetőségek, intézmények

5. A konfliktuskezelés - útjai, vetélkedés, együttműködés, megbocsátás, prevenciós lehetőségek

5+1. Útravaló gondolatok (helyben)